Porównaj nieruchomości

Porównaj

No properties found to compare.

Jak mogę zarobić na zakupie nieruchomości?

Jak mogę zarobić na zakupie nieruchomości?

W zależności od tego, jakiej nieruchomości chcemy zostać właścicielami, może ona nam przynieść dochód jednorazowy, stały bądź okresowy. Jednym z najprostszych sposobów na zarobienie na nieruchomości, jest kupno mieszkania z rynku wtórnego, remont metodą gospodarczą, finalnie sprzedaż z zyskiem. Kolejną możliwością jest kupno nieruchomości i jej wynajmowanie lub dzierżawa. W każdym z tych przypadków nasze biuro zapewnia kompleksową pomoc klientowi – od pomocy w wyborze nieruchomości, przez załatwienie niezbędnych formalności, aż do znalezienia kupującego lub najemcy. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się kupnem mieszkania pod wynajem.

Krok pierwszy – zbadaj rynek!

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zweryfikowanie, czy znajdziemy wynajmującego dla naszej nieruchomości. Jeżeli przez dłuższy czas mieszkanie przez nas kupione, nie będzie miało żadnego najemcy, nie będziemy mieli żadnego dochodu. W przypadku kupna mieszkania przez kredyt hipoteczny będziemy wręcz stratni. Dlatego tak ważna jest kolejna kwestia.

Krok drugi – znajdź odpowiednią lokalizację.

Kluczowym aspektem przy wyborze mieszkania, jest odpowiednia lokalizacja. Mieszkania w samym centrum, mogą być wynajmowane nie tylko w celach mieszkalnych – czasami możemy wynająć je firmom, które będą wykorzystywały je jako swoją siedzibę. Należy pamiętać, że im bardziej atrakcyjna lokalizacja, tym bardziej atrakcyjną dla nas możemy cenę wynajmu ustalić.

Krok trzeci – wybierz metraż i standard

Oczywiste jest, że im większe mieszkanie, tym wyższą opłatę możemy ustalić. Należy jednak również zwrócić uwagę na odpowiedni standard mieszkania – dzisiejsi klienci, są coraz bardziej świadomi, tak w przypadku wynajmu osobom indywidualnym jak i firmom. Oczekują komfortu, mają wysublimowane poczucie estetyki. Warto zainwestować w te aspekty, aby zmaksymalizować zyski.

Krok czwarty – ustal cenę.

W tym przypadku niezwykle ważne są trzy wcześniej poruszone kwestie. Im wyższy popyt, tym wyższą cenę możemy ustalić. Tak jak już zostało napisane – atrakcyjna lokalizacja, również wpływa na stawkę, którą będziemy pobierać od wynajmującego. Istotne jest to, czy nieruchomość była zakupiona z udziałem środków z kredytu hipotecznego. Na tym etapie, jesteśmy w stanie ustalić, czy taki zakup będzie rentowny, czy opłata płacona przez najemcę pokryje wysokość raty i pozostałe koszty administracyjne.

Krok piąty – koszty wynajmu

W zależności od tego, jak zostanie skonstruowana umowa najmu, wynajmujący przez cały okres może ponosić koszty, które będzie musiał spłacać z kwoty, którą będzie otrzymywał od swojego lokatora.

Czynsz do spółdzielni

Jeżeli nie zostanie to inaczej określone, to wynajmujący jest zobowiązany do dokonywania comiesięcznych opłat na rzecz spółdzielni. W zależności od miasta i od rodzaju nieruchomości są to kwoty ustalane co roku, stawka najczęściej podawana jest za metr kwadratowy. Czasami są to kwoty dochodzące do 600 zł, dlatego warto w umowie zaznaczyć, że to najemca opłaca tę kwotę. Warto przeanalizować, która forma zapłaty czynszu jest dla nas bardziej opłacalna / wygodna. Czy my jako właściciele będziemy dokonywać comiesięcznych opłat czy obowiązek ten przekierujemy na naszego Najemcę.

Podatki

Po stronie wydatków należy dopisać także podatek dochodowy PIT – płacony na zasadach ogólnych według stawki 17% lub ryczałt w wysokości 8,5%. Wysokość podatku uwzględnia amortyzację lokalu wynoszącą 1,50% rocznie oraz koszty ponoszone przez wynajmującego. Jeżeli mamy założoną działalność gospodarczą i wynajmujemy nieruchomość, która jest własnością firmy, należy doliczyć także podatek VAT (lub – jeżeli firma w ten sposób się rozlicza – ryczałt).

Rata kredytu

W przypadku kupna nieruchomości przez kredytowanie istotnym kosztem jest spłata raty kredytu. Ta jest ustalana na podstawie wartości kredytu, jego kosztów oraz czasu, na jaki umowa kredytowa została zawarta.

Krok szósty – skontaktuj się ze specjalistami!

Najłatwiej scedować te obowiązki na firmę, która pozwoli nam zarobić na wynajmie jak najwięcej. Specjaliści tacy jak ci pracujący w firmie Niedźwiedzka Nieruchomości, znajdą najbardziej odpowiednią nieruchomość. Zadbają o formalności związane z zakupem mieszkania. Skonstruują najkorzystniejszą dla wynajmującego umowę, pomogą także znaleźć odpowiedniego najemcę. Zapraszamy do kontaktu.

You don't have permission to register