Porównaj nieruchomości

Porównaj

No properties found to compare.

Home staging – jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Home staging – jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Home staging – jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Jak profesjonalnie przygotować nieruchomość do sprzedaży, aby transakcja zakończyła się sukcesem? Z pomocą przychodzi home staging – zbiór działań,  związanych z odpowiednią aranżacją lokalu pod wizytę potencjalnego klienta. Home staging cieszy się coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych sprzedażą mieszkania – choć nie tylko. Na czym polega? Podpowiadamy.

Pierwsze wrażenie najważniejsze

Kluczowe założenie home staging? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, które sprawi, że klient – po obejrzeniu nieruchomości – podpisze umowę kupna. To niezwykle istotne, ponieważ decyzja o zakupie lokalu zwykle jest podejmowana już w ciągu pierwszych sekund podczas jej oglądania. To właśnie dlatego odpowiednio przeprowadzona metamorfoza wnętrza – niekoniecznie związana z kosztownym remontem – może znacznie przyspieszyć transakcję i przyczynić się do jej efektywnego i korzystnego dla obu stron zakończenia.

Wysprzątane na błysk

Jak sprawić, by nieruchomość zyskała w oczach przyszłych właścicieli? Po pierwsze należy zadbać o porządek i uprzątnąć wszystkie niepotrzebne oraz osobiste przedmioty. Bałagan i zbyt duża ilość nagromadzonych rzeczy nie sprawią, że nasze mieszkanie zyska w oczach klientów – wręcz przeciwnie. Podobnie jak rodzinne pamiątki, zdjęcia z wakacji, prywatne bibeloty – na czas wizyty najlepiej schować je w niewidoczne miejsca. Dzięki temu lokal zachowa neutralny charakter, a klienci będą mogli sprawniej poczuć się w roli przyszłych właścicieli.

Znaczenie kolorów

Aranżacje utrzymane w jasnych barwach potrafią optycznie powiększyć każdą przestrzeń, dzięki temu robią lepsze wrażenie na kupujących. Świetnie sprawdza się ponadczasowa biel, beże, delikatne szarości. Ciemne kolory niepotrzebnie przytłaczają pomieszczenia, dlatego warto ich unikać. Jeśli dysponujemy chęcią i budżetem, można przemalować ściany. W przeciwnym razie warto zainwestować w meble oraz dodatki w jasnych, neutralnych kolorach. Dzięki temu rozjaśnimy wnętrze, które będzie sprawiać wrażenie bardziej przestronnego.

Zmiany aranżacyjne

Nadrzędną zasadą home stagingu jest kreatywność. Wprowadzenie nawet niewielkich zmian może znacznie przyspieszyć procedurę korzystnej sprzedaży nieruchomości. Nie trzeba zmieniać całego wystroju, wystarczą niewielkie metamorfozy, które optycznie powiększą przestrzeń i staną się atrakcyjne dla klientów. Inne ustawienie mebli, przesunięcie kanapy, ustawienie stołu pod innym kątem – nawet tak drobne przemeblowania mają duże znaczenie. Gabarytowe meble powinny być ustawione pod ścianą tak, aby środek pomieszczenia pozostawał wolny. Taka zmiana aranżacyjna sprawi, że nieruchomość zyska na przestronności.

Dodatki w roli głównej

Przygotowując nieruchomość do sprzedaży koniecznie zadbaj o szczegóły. Świeże kwiaty, dekoracyjne poduszki, świece zapachowe – nadadzą wnętrzu przytulny wygląd. Zadbaj o odpowiednią kolorystykę i spójną kompozycyjnie całość. Wszystkie elementy powinny idealnie współgrać ze sobą.

 

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl.

 

You don't have permission to register