Porównaj nieruchomości

Porównaj

No properties found to compare.

Remont Nieruchomości

Remont Nieruchomości

REMONT NIERUCHOMOŚCI

Jak ciężki, czaso i pracochłonny bywa remont nieruchomości, przekonuje się każdy z nas co najmniej kilka razy w życiu. Z góry zakładamy, że będzie drogo, długo i ogólnie mówiąc nieprzyjemnie. Czy da się p

Bazując na naszych badaniach, pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, branża budowlana ma się naprawdę dobrze i popyt na remonty wcale nie maleje. Ekipy remontowe mają pełne ręce roboty, a dobrą i sprawdzoną ekipę należy rezerwować na kilka miesięcy przed planowanymi pracami.

Jak mądrze rozpocząć remont?

Nawet najlepsza ekipa na rynka nie spełni naszych oczekiwań, jeśli odpowiednio nie przygotujemy się do zlecenia. Wybierając wykonawce musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

  1. Zakres prac- określenie całościowy/generalny remont mieszkania nie jest wystarczający. Do niektórych prac musimy mieć zgodę spółdzielni mieszkaniowej czy wspólnoty, albo nawet konserwatora zabytków, warto więc zadbać o nią wcześniej. Weź pod uwagę, iż nie zawsze wszystkie zaplanowane prace będą zależały od Ciebie.
  2. Zaplanować odpowiedni budżet- wiadomo, że będzie to nasze pierwsze kryterium wyboru ekipy remontowej. Jednak niższy budżet nie musi oznaczać wyboru gorszej ekipy, chodzi bardziej o to, aby do mniejszych remontów wybierać mniejsze firmy, takie które na co dzień nie obsługują dużych inwestycji czy placów budowy.
  3. Ustalenie terminu remontu- dziś musimy planować z dużym wyprzedzeniem, zważając na terminy ekip remontowych. Jeśli w celu przeprowadzenia remontu, ubiegamy się o kredyt w banku, należy także uwzględnić to w naszym kalendarzu prac. Procedury uzyskania kredytu mogą trwać kilka tygodni, a nawet mogą przedłużyć się do kilku miesięcy.

Jak znaleźć najlepszego fachowca?

Znalezienie tego najlepszego dla nas fachowca, wcale nie jest takie łatwe, dlatego proponujemy rozpocząć poszukiwania od ekipy z polecenia. Rekomendacja od osoby, która z danej ekipy już korzystała i jest zadowolona to zawsze najpewniejsza metoda. Dobrze także zrobić własny research i poszukać informacji na temat danej ekipy  w internecie. Polecamy także omówić remont z fachowcem przed rozpoczęciem prac- niektóre Twoje pomysły mogą okazać się nietrafione z praktycznych względów, a dobry zleceniodawca powinien służyć dobrą radą. Pamiętajmy, iż na specjalistach nie warto oszczędzać- może się okazać się, że ta tańsza, pierwotnie wybrana przez nas ekipa nie spełni naszych wymagań i będziemy musieli zatrudnić następną, a to oznacza znaczny wzrost kosztów.

Samodzielny remont?

Są różne podejścia- jeśli czujesz się na siłach i masz na remont czas, większość prac możesz wykonać samodzielne. W internecie najdziesz  pełno instruktarzy czy tutoriali jak dobrze położyć tapetę czy kafelki w łazience.  Musisz jednak zastanowić się, czy na takie rozwiązanie możesz sobie pozwolić. Pojawia się bowiem jedno z najważniejszych pytań- czy takie rozwiązanie będzie tańsze czy jednak samodzielny remont wyjdzie mi znacznie drożej…Doświadczona ekipa remontowa, która kompleksowo zajmuje się remontami, może okazać się naszym wybawieniem. Gdy przeliczymy czas poświęcony na wykonanie prac oraz czas na kupowanie materiałów, może okazać się, iż wynajęcie firmy będzie bardziej nam się opłacać. Samodzielne szukanie poszczególnych fachowców może z pozoru wydawać się tańsze, jednak skoordynowanie ich prac może okazać się bardzo uciążliwe, nie mówiąc już o tym, że remont przeciąga się w nieskończoność.

 

Mając na uwadze wszystko powyższe oraz swoje doświadczenie, postanowiliśmy wyjść naszym klientom naprzeciw i rozpocząć współpracę z nowym partnerem biznesowym, który kompleksowo zajmuje się szeroko rozumianymi remontami.

Ich głównymi atutami są terminowość, klarowność oraz estetyka prac. Bardzo duże znaczenie mają także konkurencyjne ceny. Nie ukrywają dodatkowych kosztów, a harmonogram znany jest klientom od samego początku współpracy. Firma ta od początku swojej działalności bazuje na nowoczesnych rozwiązaniach technologiczno-informatycznych przez co zmienia podejście do branży remontowo-wykończeniowej.

Z pomocą technicznych rozwiązań, takich jak video-rozmowy, czat, maile oraz telefony Kierownicy Projektu są w stanie przekazać wszystkie informacje bezpośrednio z „placu budowy”, omawiając każdy jego element z Klientem. W obecnym świecie oraz sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju powyższe rozwiązania są  bardzo bezpieczne dla wszystkich klientów.

Kto wie, może rzeczywiście remont wcale nie musi być taki ciężki, jak nam się wydaje. Korzystając w powyższego rozwiązania, mamy spokojną głowę i gwarancję dobrze i terminowo wykonanego remontu.

 

Tak więc jeśli planujecie remont i jesteście zainteresowani oddaniem swojej nieruchomości „w dobre i pewne ręce”, skontaktujcie się z nami, a chętnie zaplanujemy spotkanie z naszym nowym biznesowym Partnerem w celu dalszych ustaleń!

You don't have permission to register