Porównaj nieruchomości

Porównaj

No properties found to compare.

Mieszkania na wynajem a mieszkania na sprzedaż

Mieszkania na wynajem a mieszkania na sprzedaż

Po wybuchu pandemii koronawirusa rynek najmu zdecydowanie uległ zmianie. Inwestowanie w nieruchomości na wynajem wciąż jest opłacalne, ale trudniejsze.

Aktualnie rynek wynajmu coraz bardziej się profesjonalizuje, co oznacza, iż rosną także oczekiwania najemców. Już na samym etapie analizowania ogłoszeń, najemcy zwracają dużą uwagę na jakość zdjęć, standard lokalu oraz jego umeblowanie. Wiemy już, że jeśli mamy do czynienia z mieszkaniem, które samym wyglądem pozytywnie przykuje naszą uwagę, z wynajmem nie będzie problemu.

Dlatego też mieszkania, które znajdują się w naszej ofercie, to nieruchomości o wysokim standardzie:

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-wynajem-14/

 

Zaczynamy jednak powoli zauważać  trudności z dostępnością mieszkań do zakupu i inwestycji. Jest ich zdecydowanie coraz mniej i coraz trudniej o okazyjną cenę nieruchomości. Najlepsze lokale sprzedawane są nawet w kilka dni.

Inwestowanie w nieruchomości w największych miastach w Polsce, nadal wydaje się bezpieczne.

Zainteresowanie mieszkaniami, które można kupić lub wynająć, według najnowszych badań rynku, powinno być długotrwałe, a inwestowanie w nieruchomości – pozbawione większego ryzyka.

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-wynajem-19/

 

Kupowanie mieszkań na wynajem to oczywiście nie jedyny sposób, w jaki można inwestować w nieruchomości. Jeśli mamy możliwości finansowe i czas, możemy zainteresować się tzw. flipami, czyli mieszkaniami do szybkiego remontu, a potem wystawione od razu do sprzedaży. Polega to na wyszukiwaniu mieszkań zaniedbanych (czyli dużo tańszych), remontować je i potem odsprzedawać. Musimy jednak być świadomi tego, iż taki projekt będzie nas kosztował dużo sił i nakładów finansowych. Wynajem w takim razie bywa pod tym względem pewniejszy, a cenę najmu można modyfikować w czasie, stosownie do aktualnej sytuacji na rynku.

Przykładem takiego mieszkania do wynajmu, które zostało wyremontowane, położone w przepięknie odnowionej kamienicy w centrum miasta, może być mieszkanie przedstawione w naszej ofercie:

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-wynajem-17

 

Ze względu na koronawirusa, spora grupa obcokrajowców, którzy stanowili dość znaczną część najemców w Polsce,  wróciła do ojczyzny. Podobnie studenci – zajęcia na uczelniach zostały zawieszone czy przeprowadzane są online, dlatego też wielu z nich wróciło do rodzinnego domu. Wielu  z inwestorów musiało w związku z powyższym, dostosować swoją ofertę do najmu długoterminowego.

Czynsze mieszkań na wynajem długoterminowy do tej pory pozostają raczej na stabilnym poziomie, może nieznacznie spadły.  Wzrosła natomiast podaż oferowanych nieruchomości na wynajem.  Aktualnie poszukujący mieszkania na wynajem, mają rzeczywiście w czym wybierać. Mieszkań o wysokim standardzie wykończenia i umeblowania, położonych w bardzo dobrych lokalizacjach w naszej ofercie także znajdziecie Państwo wiele:

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-wynajem-9/

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-wynajem-12/

Jak wiemy ceny mieszkań zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym, ulegają regularnym wahaniom. Zależy to m.in. od popytu – czyli ilości osób, które w danym momencie zainteresowane są zakupem mieszkania, a także podaży – czyli ilości mieszkań, które aktualnie są na sprzedaż. Wiadomo, najlepiej kupować wtedy, gdy ceny są niższe niż wyższe. Warto więc sytuację rynkową śledzić na bieżąco.

Mając na uwadze powyższe w ofercie Niedźwiedzka Nieruchomości znajdziecie Państwo nieruchomości zarówno na wynajem jak i  na sprzedaż:

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-sprzedaz-8/

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-sprzedaz-11/

Zanim ostatecznie podejmiesz decyzję o tym, co jest lepszym dla Ciebie rozwiązaniem kupno czy wynajem – warto ustalić, w jakiej jesteś sytuacji, jakie są Twoje obecne potrzeby oraz jakie są Twoje plany na przyszłość.

 

You don't have permission to register