Porównaj nieruchomości

Porównaj

No properties found to compare.

Rynek nieruchomości- prognozy

Rynek nieruchomości- prognozy

Wszyscy się zastanawiamy co będzie się działo na rynku nieruchomości w 2021 roku. Ciągłe sprawdzanie stanu rynku mieszkaniowego oraz prognozowanie tego, co się z nim stanie, jest bardzo trudne przez to, iż niejednokrotnie zachodzi tu konflikt interesów. Jednym zależy na spadkach (np. klientom), innym na wzrostach lub przynajmniej utrzymaniu cen (np. deweloperzy lub właściciele mieszkań. Dlatego też krąży wiele sprzecznych opinii czy raportów, prognozujących odmienne scenariusze.

Wielu kupujących już od początku pandemii czeka na spadek cen. Zastój, który pojawił się na rynku nieruchomości na samym początku epidemii, nie okazał się jednak długotrwały. Nie wpłynął długoterminowo na popyt oraz ceny mieszkań.

Wzrost popytu na rynku nieruchomości

 

Niskie stopy oprocentowania przynoszą dodatkowy skutek- są one postrzegane jako niskoprocentowe lokaty, czyli więcej osób może zdecydować się na lokatę kapitału w nieruchomościach. Sprzyjać temu będą obecnie także tanie kredyty.

W miesiącach pierwszego lock downu jeszcze w 2020 roku ze względu na niepewną sytuację na rynku finansowym i nie tylko, banki zdecydowały się na zwiększenie wymagań względem potencjalnych kredytobiorców, co doprowadziło do ograniczenia liczby przyznawanych pożyczek hipotecznych. W drugiej połowie ubiegłego roku banki zaczęły wycofywać się z tego typu ograniczeń, a co więcej, w tym roku na pewno ta tendencja się utrzyma.

 

Do zwiększenia liczby zawieranych transakcji w 2021 roku przyczyni się także odbudowa rynku najmu, która z kolei zachęci do kupna nieruchomości kolejnych inwestorów.

 

Luksusowe mieszkania na wynajem znajdziecie Państwo także w naszej ofercie:

 

Mieszkanie na wynajem – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

Mieszkanie na wynajem – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

Mieszkanie na wynajem – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

 

Pomimo epidemii koronawirusa, nie maleje ruch obrotu nieruchomościami. Rzeczywiście na początku epidemii miał miejsce pewien zastój, jednak po kilku miesiącach kupujący jak i sprzedający zaczęli ponownie aktywnie działać w sektorze mieszkaniowym. Przewidujemy, iż w 2021 będzie można spodziewać się znoszenia obostrzeń, które w ubiegłym roku bardzo silnie wpłynęły na rynek nieruchomości.

Ponownie pojawiły się oferty mieszkań do remontu, które również prezentujemy w naszej ofercie:

https://niedzwiedzkanieruchomosci.eu/oferta/mieszkanie-na-sprzedaz-20/

 

Wzrost zainteresowania działkami i domami.

Epidemia uświadomiła nam, że w niektórych sytuacjach posiadanie własnego domu lub mieszkania z ogródkiem to rzeczywiście ogromna wygoda. Dlatego też obecnie obserwuje się rosnące zainteresowanie mieszkaniami z tarasem, podwórkiem czy ogródkiem oraz działkami budowlanymi, jak też domami w lokalizacjach podmiejskich oraz na peryferiach dużych aglomeracji.

Dodatkowo, pandemia w bardzo odczuwalny sposób ograniczyła swobodne spacerowanie na świeżym powietrzu i przemieszczanie się, a klienci, szczególnie ci z małymi dziećmi, zaczęli poważnie rozglądać się za nieruchomościami chociażby z najmniejszym ogródkiem.

Takie mieszkania oraz działki również mamy w swojej ofercie:

Mieszkania:

Mieszkanie na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

Mieszkanie na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

Dom na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

Dom na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

Mieszkanie na wynajem – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

oraz działki:

Działka na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

Działka na sprzedaż – Niedzwiedzka Nieruchomosci

 

Tak więc nie bójmy się inwestować w nieruchomości, szukajmy swojego wymarzonego „M”!

A jeśli tylko znajdziecie Państwo w naszej ofercie nieruchomość, która Was zainteresuje, koniecznie skontaktujcie się z nami- gwarantujemy szybką i skuteczną transakcję!

 

 

You don't have permission to register